Diety odchudzajace

Diety odchudzajace

Diety odchudzajace

Myszkując w internecie można trafić na wiele ciekawych diet odchudzających, które ludzie często stosują naprzemiennie, żeby mieć urozmaicenie lub żeby skuteczność była większa. Każda z diet kieruje się innymi wskaźnikami, więc mieszanie diet jest nie tylko bez sensu, ale wręcz działające zupełnie odwrotnie. Każda z diet składa się z innych wskazówek oraz produktów, które mają pomóc schudnąć. I tak dieta kapuściana, bardzo popularna wśród osób odchudzających się zawiera w sprawdź ofertę na stronie internetowej sobie kapustę. Ugotowana z przyprawami, ale bez dodatków, dozwolona jest do jedzenia właściwie przez cały dzień, przez cały okres jej stosowania.

Diety odchudzajace

Rzeczywiście można na niej schudnąć, ponieważ nic tak skutecznie nie czyści jelit jak ugotowana kapusta, w dodatku bez niczego. Jednak, kiedy wrócimy do normalnego jedzenia, często wraca nam nie tylko to, co straciliśmy, lecz dużo więcej. Inną dość istotna dietą jest dieta Dukana. Jest to dieta szalenie szkodliwa dla stosujących ją osób, jeśli nie stosują się ściśle do zaleceń. Dzieje się tak dlatego, że w pierwszym okresie stosuje się wyłącznie białko i niewiele dodatkowych produktów, co powoduje, że jeśli nie będziemy pić nadmiaru wody, możemy zafundować sobie problem z nerkami. Dlatego tak jest, że białko bardzo zakwasza organizm. Generalnie dieta oparta na bazie samego białka nie jest zbyt dobra i należy się zastanowić, czy warto szkodzić sobie, żeby trochę schudnąć.

Dość popularną dieta jest dieta Kwaśniewskiego. Jest ona chyba najbardziej znana wśród osób odchudzających się. Działa ona na zasadzie trzech posiłków, bardzo ubogich w węglowodany. Zawiera ona również ograniczenie warzyw i owoców a także całkowite usunięcie z jadłospisu pieczywa i słodyczy. Jest to dieta trochę dziwna, ponieważ zaleca jedzenie tłustych rzeczy bez ograniczeń, natomiast ogranicza owoce i warzywa, a także eliminuje chleb i słodycze. W tej diecie są zarówno zwolennicy i przeciwnicy, jednak może ona narobić sporych problemów w zdrowiu.

Z tego powodu zanim się zajmiemy owym sposobem odchudzania, należy zapytać lekarza, co na ten temat myśli. Żadna jednak dieta nie zastąpi zdrowego rozsądku. Każdy element żywienia, czyli i węglowodany, tłuszcz i białko są potrzebne do normalnego funkcjonowania organizmu, jednak trzeba wszystko, absolutnie wszystko ograniczyć. Wyjątkiem są warzywa, która pomagają w schudnięciu czyi warzywa typu pomidor lub kapusta.

Artykuł dzięki: http://plisy-rolety.pl